• Dargeçit
  °C
 • Mardin
  °C
 • Şırnak
  °C

Dargeçit İmam Hatip Lisesinden Büyük Başarı

Mardin genelinde İmam Hatip Liseleri arasında yapılan 4. Arapça yarışmasında birinci olan Dargeçit İmam Hatip Lisesi tören düzenledi.
2013-04-09, 13:52:34
Okunma: 1874
0 Yorum
resim

İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen törende Arapça yarışmasında birinci olan M.Selim Demir., Simğıtullah Çelik, Hicran Aslan ve Esma Altınışık  öğrencilerine başarı belgesi, madalyon ve çeşitli hediyeler verilirken ; Öğrencileri bu yarışmaya hazırlayan Arapça Öğretmeni Zeynel Abidin Alptekin'e plaket verildi.

Dargeçit İmam Hatip Lisesinin bu yıl açılmasına rağmen öğrencilerin ve öğretmenlerin de gayretleri içerisinde yarışmaya katılarak ildeki yöneticilerinde ve İldeki diğer imam hatip liselerinde beklemediği bir başarı göstererek İlde birinci olduklarını belirten Dargeçit İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Kaya," Öğrencilerimiz Lise 1. sınıf olmasına rağmen Mardin genelindeki diğer okular ise 20 yıllık, 30 yıllık  oldukları için yarışmalarda ne yapacaklarını biliyorlar bu tür yarışmalara yabancı değiller. Bu yüzden  lise 3. ve 4. sınıf öğrencilerini yarıştırıyorlar çok daha ileri düzeyde olmasına karşılık bizim öğrencilerimiz ise lise 1 öğrencileridir. İlk defa böyle bir yarışmaya giren öğrencilerimiz bu başarıyı göstermeleri gerçekten de takdir edilebilecek bir durumdur. Bu yüzden kendinizi bu anlamda bunu örnek seçebilirsiniz.İnsanlar isterse gerçekten de başarıyı yakalaya bilirler.Okul Müdürü olarak gururluyuz  okulumuz adına, sizler adına,  ilçemiz adına ve öğretmenlerimiz adına gerçekten de sevinçliyiz, mutluyuz.Bize bu sevinci yaşadıklarından dolayı yarışmacı öğrencilerimize öğretmenlerimize ve bu anlamda tüm emeği geçen insanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Ayrıca Kaya, Bölgesel İmam Hatip Liseler arasında yapılacak Arapça Yarışmasında Dargeçit İmam Hatip Lisesi Mardin İlini temsil edeceğini açıkladı.

(Haber Daristan BülBül)

HABER İLE İLGİLİ
Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
YAZARLAR

ARŞİV
ANKET
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz
 • İyi
 • Orta
 • Kötü

Site Haritası RSS Beslemeleri